پیشنهاد کردن کامیون زندانی دادگاه جنایت

پیشنهاد کردن: کامیون زندانی دادگاه جنایت پرونده اعتراف داعش داعشی ها در دادگاه

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی استمرار قطعی‌ برق تا آخرهای مرداد

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای اصفهان گفت: خاموشی ها در استان از دو روز گذشته شروع و احتمالا تا آخرهای مردادماه و هفته اول شهریور ادامه خواهد یافت. 

استمرار قطعی‌ برق تا آخرهای مرداد

استمرار قطعی برق تا آخرهای مرداد

عبارات مهم : اصفهان

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای اصفهان گفت: خاموشی ها در استان از دو روز گذشته شروع و احتمالا تا آخرهای مردادماه و هفته اول شهریور ادامه خواهد یافت.

به گزارش ایمنا، رسول موسی الرضایی (چهارشنبه) در نشست خبری نهمین نمایشگاه بین المللی دوسالانه صنعت برق اظهار کرد: برق به عنوان کالای بسیار مهم و استراتژیک پایدار در همه کشورهای دنیا است.

وی در خصوص جایگاه کشور عزیزمان ایران در تولید برق منطقه خاورمیانه گفت: به لحاظ سطح، نزدیک به ۷۵ هزار مگابات برق تولید می کنیم و در این خصوص جزو کشورهای اول خاورمیانه هستیم. به لحاظ جایگاه کشوری هم رتبه سیزدهم را داریم. همچنین به لحاظ شبکه زیر ساخت و توزیع، جزو کشورهایی هستیم که توانایی توسعه، کارآفرینی و ایجاد مشاغل متفاوت در صنعت های متفاوت را داریم.

استمرار قطعی‌ برق تا آخرهای مرداد

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای اصفهان با اشاره به شرکت های توزیع برق استان اصفهان و سهم استان در تولید برق کشور گفت: حدود ۱۱ درصد و نزدیک به پنج هزار و ۸۰۰ مگابات قدرت تولید را در اختیار داریم.

موسی الرضایی با اشاره به ساختار شبکه فوق توزیع افزود: به خود می بالیم که از لحاظ شرایط شبکه و زیرساخت جزو شرکت هایی هستیم که زیرساخت پایدار و مستحکم دارد، مدعی هستیم که شبکه فوق توزیع را در شرایط و پارامترهای مورد نیاز پایداری شبکه می توانیم رصد کنیم که این یک مزیت است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای اصفهان گفت: خاموشی ها در استان از دو روز گذشته شروع و احتمالا تا آخرهای مردادماه و هفته اول شهریور ادامه خواهد یافت. 

افزایش میزان برق مصرفی

وی با اشاره به مصرف برق افزود: پیک شبکه در سال ۹۶ چهار هزار و ۳۷۰ مگابات بود، رکورد این میزان در سوم تیر ماه با رقم چهار هزار و ۵۵۰ مگابات زده شد، ولی امروز این رقم مجددا تعدیل شد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای اصفهان ادامه داد: در بخش صنعت رشد سه الی چهار درصدی را شاهد بودیم، بیشترین بار مصرف مربوط به منطقه صنعتی است که نزدیک به ۶۰ درصد مصرف را به خود تخصیص داده شده است می دهد.

استمرار قطعی‌ برق تا آخرهای مرداد

موسی الرضایی با اشاره به تاثیر کم آبی بر کم کردن تولید برق افزود: باید پنج هزار و ۸۰۰ مگابات برق تولید کنیم، به علت گرما و کم آبی در دو الی سه سال گذشته نتوانستیم از ظرفیت مورد نیاز نیروگاه ها استفاده کنیم، ولی در حال حاضر نیروگاه ها تنها با ۱۰ درصد ظرفیت خود فعالیت می کنند.

وی افزود: همه توربین های کشور به شبکه سراسری متصل اند و همه مصارف هم از شبکه سراسری تامین می شود، این علت نیست که اگر نیروگاه اصفهان تولیدش پایین باشد همه اصفهان دچار مسئله شود و نتوانیم از شبکه سراسری برق بگیریم، ولی همه برق را هم از شبکه سراسری دریافت نمی کنیم.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای اصفهان گفت: خاموشی ها در استان از دو روز گذشته شروع و احتمالا تا آخرهای مردادماه و هفته اول شهریور ادامه خواهد یافت. 

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای اصفهان با تاکید بر اینکه خاموشی های استان از دو روز گذشته شروع و احتمالا تا آخرهای مردادماه و هفته اول شهریور ادامه خواهد داشت اظهارکرد: با برنامه ریزی و هماهنگی هایی که انجام شده، قرار است سهمیه های هر بخشی مشخص تا بر اساس آن مصرف شود.

موسی الرضایی با بیان اینکه ۳۰۰ مگابات خاموشی داریم گفت: از این رو هرسال ۴۵ صنعت سنگین را دعوت به همکاری کرده ایم تا در اوج ساعت بار محدویت خود را به حداقل برسانند.

استمرار قطعی‌ برق تا آخرهای مرداد

وی با بیان اینکه در خرداد ماه از مرز تولید پنج هزار و پانصد مگابات گذشتیم، یکی از علل عمده کمبود برق را کمبود تولید برق خوزستان ذکر کرد و افزود: هر سال در منطقه خوزستان هفت تا هشت هزار مگابات تولید برق آبی وجود داشت ولی امسال با کم کردن آب و در نتیجه تولید برق روبروییم.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای اصفهان با اشاره به طرح های نیروگاهی تصریح کرد: اجرای طرح های نیروگاهی نیاز به نقدینگی و ارز دارد تا به تولید برق مورد نیاز خود برسیم. البته الگوی مصرف خوبی هم نداریم، تفاوت میان وقت پیک و ساعت مصرف دو برابر هست. در ساعات دی، بهمن و اسفند ماه مصرف عادی برق به ۲۷ هزار مگابات و اوج مصرف بالای ۵۵ هزار مگابات می رسد.

وی با بیان اینکه کشورهای دنیا در حوزه های نیروهای تجزیه پذیر در حال سرمایه گذاری هستند و کشور عزیزمان ایران هم باید به این سمت برود افزود: در حوزه استفاده از نیروگاه های خورشیدی، بادی و نیروهای تجزیه پذیر به طور کلی دچار مسئله هستیم. وزارت نیرو با تضادی روبرو شده است است که اگر بخواهیم نیروگاه های تجزیه پذیر را توسعه دهیم باید دستگاه خریداری کند و اگر دستگاه تهیه نکند با محدویت های زیست محیطی روبرو میشویم.

واژه های کلیدی: اصفهان | نیروگاه | نیروگاه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz