پیشنهاد کردن کامیون زندانی دادگاه جنایت

پیشنهاد کردن: کامیون زندانی دادگاه جنایت پرونده اعتراف داعش داعشی ها در دادگاه

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی مهاجرت تقاضا در بازارها

در روزهایی که مسافران جهت تهیه ارز مورد نیاز با مشکلاتی مواجه شده است اند، بخشی از تقاضاهای ارزی به بازار سکه مهاجرت کرده هست. در نتیجه چنین مهاجرتی، سکه ۳۰ هزا

مهاجرت تقاضا در بازارها

مهاجرت تقاضا در بازارها

عبارات مهم : بازار

در روزهایی که مسافران جهت تهیه ارز مورد نیاز با مشکلاتی مواجه شده است اند، بخشی از تقاضاهای ارزی به بازار سکه مهاجرت کرده هست. در نتیجه چنین مهاجرتی، سکه ۳۰ هزار تومان زیاد کردن قیمت را تجربه کرد و به بهای یک میلیون و ۸۱۵ هزار تومان رسید. گزارش ها نشان دهنده آن است که در ساعات انتهایی روز قیمت های بالاتری نیز در بازار به ثبت رسیده است.

مهاجرت تقاضا در بازارها

در روزهای اخیر مسافران پرسشها زیادی را جهت تهیه ارز مورد نیاز خود تجربه کرده اند؛ با اینکه بانک مرکزی بین ۵۰۰ تا هزار یورو را جهت هر مسافر در نظر گرفته هست، عده زیادی از افراد عنوان می کنند که جهت مسافرت خود به کشورهای خارجی به ارز بیشتری نیاز دارند.

گروهی نیز ترجیح می دهند، ارز کشوری را تهیه کنند که قصد سفر به آن را دارند. به عنوان مثال، یکی از این افراد عنوان می کرد به آسانی موفق به تهیه حواله سهمیه ای یورو مورد نیاز سفر خود شده است هست، ولی او جهت سفر به ترکیه نیاز به لیر نیز داشت. به گفته او، با مدارک مورد نیاز جهت تهیه ارز مسافری به بانک ملی مراجعه کرد و بدون مسئله خاصی حواله ای جهت دریافت ۵۰۰ یورو دریافت کرد. پیش از پرواز، در شعبه ارزی بانک ملی فرودگاه با دادن این حواله، اسکناس یورو تحویل داده می شود. متقاضیان عنوان کرده اند که مسوولان تاکید کرده اند که این حواله تنها بعد از عبور از مبادی خروجی(gate) نقد خواهد شد. در واقع، این امکان وجود ندارد که فرد اسکناس سهمیه ای را تحویل بگیرد و آن را بدون خروج از کشور به داخل بازگرداند. به نظر می رسد این امکان فراهم شده است است تا از ورود تقاضای کاذب جهت تهیه ارز مسافری جلوگیری شود.

در روزهایی که مسافران جهت تهیه ارز مورد نیاز با مشکلاتی مواجه شده است اند، بخشی از تقاضاهای ارزی به بازار سکه مهاجرت کرده هست. در نتیجه چنین مهاجرتی، سکه ۳۰ هزا

برخی مسافران همچنان عنوان می کنند که به ارز بیشتری جهت سفر نیاز دارند و ناچارند در نهایت به بازار آزاد مراجعه کنند. در این میان، یکی از متقاضیان عنوان کرد، روز گذشته جهت تهیه لیر ترکیه به بازار آزاد مراجعه کرد. او فضای بازار را به شدت امنیتی توصیف کرد و گفت، حتی بعضی بازیگران رسمی به آنها اجازه ورود به داخل صرافی را نمی دادند. عده زیادی هم روی تابلوی خود درج کرده بودند که تا اطلاع ثانوی خرید و فروش ارز ندارند.

گروهی هم زمانی که از آنها درخواست ارز می شد، با تعجب پاسخ می دادند که جهت تهیه ارز باید به بانک ها مراجعه کنید. در این میان، بعضی متقاضیان در نهایت ناچار می شوند که در خیابان از دلالان ارز را در شرایط خاصی تهیه کنند. در شرایطی که نیروهای امنیتی در بازار حضور دارند، زمزمه ها در بازار آزاد از سوی دلالان شنیده می شود که پیشنهادهای خرید و فروش دلار و سایر ارزها را می دهند. یکی از افرادی که موفق به تهیه ارز از دلالان شده است بود، عنوان می کرد که با یک دلال به کوچه بعد کوچه های خیابان فردوسی رفته و با احتیاط زیادی ارز مورد نیاز خود را تهیه کرده هست. به گفته او، این دلال با استفاده از دستگاه پوز سیار مبلغ ریالی را دریافت کرده است و ارز مورد نیازش را به صورت نقد تحویل داده است.

با این حال، با نگرانی تلاش می کند که از صرافی ها راجع به اصالت اسکناس تهیه شده است بپرسد، ولی حتی یکی از بازیگران رسمی عنوان می کند،» اگر ارز خود را نشان ما بدهی به دردسر خواهیم افتاد». آنچه مسلم هست، مردم عادی در شرایط فعلی جهت تهیه ارز به صورت مجاز با مشکلاتی مواجهند. در این میان، اگر کسی نیز با اسکناس تقلبی به کشورهای خارجی مراجعه کند، با پرسشها قانونی زیادی مواجه خواهد شد. باید دید در روزهای آینده تغییراتی در روند توزیع ارز مسافرتی صورت خواهد گرفت یا شیوه فعلی با اصلاحات جزئی موفق به پاسخگویی به نیازهای افراد خواهد بود.

مهاجرت تقاضا در بازارها

روز گذشته، در آخرین اخبار، به گزارش خبرگزاری تسنیم، مدیر شرکت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان ارز اشاره کرد و گفت: «درباره عنوان ارز باید بگویم که مدل جدیدی بسته شده است است که البته دولت نیز قبول دارد که این مدل که در شرایط خاص بسته شده است نواقصی دارد و در همین خصوص با معاون اول مدیر جمهوری صحبت کردم و با دستور دکتر جهانگیری به مدیر کل بانک مرکزی مقرر شد در جلسه ای با حضور معاون گردشگری شرکت میراث فرهنگی و معاون بانک مرکزی این مساله مورد بررسی قرار گیرد. مدیر شرکت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عنوان کرد، «این جلسه برگزار شد و براساس تصمیمی که در این جلسه اتخاذ شده است است مقرر شد تمام ارز مسافرتی از طریق دفاتر مسافرتی تأمین شود.»

سکه در مدار صعودی

در شرایطی که بازار آزاد ارز امنیتی بود، در بازار سکه، این فلز گرانبها به کانال یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بازگشت. روز گذشته، سکه با ۳۰ هزار تومان رشد به بهای یک میلیون و ۸۱۵ هزار تومان رسید. به گفته فعالان، در روزی که بازارهای جهانی تعطیل بود، علت رشد۵/ ۱ درصدی سکه تمام بهار آزادی را باید در عوامل داخلی جست وجو کرد.

در روزهایی که مسافران جهت تهیه ارز مورد نیاز با مشکلاتی مواجه شده است اند، بخشی از تقاضاهای ارزی به بازار سکه مهاجرت کرده هست. در نتیجه چنین مهاجرتی، سکه ۳۰ هزا

گروهی انتظارات بعضی معامله گران نسبت به تصمیم ترامپ در مورد تمدید تعلیق تحریم ها را در رشد قیمت موثر دانستند. در این میان،گروهی نیز عنوان کردند، معامله گران بزرگ ممکن است تلاش داشته باشند، پیش از شروع دریافت سکه های پیش فروش، قیمت را اوج نگه دارند. آنها که سکه را در سررسید یک ماهه با قیمت یک میلیون و ۵۹۰ هزار تومان پیش خرید کرده اند؛ در صورتی که قیمت را حتی در کانال یک میلیون و ۷۸۰ هزار تومان نگه دارند، روی هر سکه نزدیک به ۱۲ درصد سود کسب می کنند. این سود با قیمت یک میلیون و ۸۱۵ هزار تومان به حدود ۱۵ درصد می رسد.

دنیای اقتصاد

مهاجرت تقاضا در بازارها

واژه های کلیدی: بازار | اسکناس | میلیون | دریافت | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz